Velkommen til Edøen AS på Smøla
Edøen ble etablert i 2003 av brødrene Frank Jøran og Geir Magnar Brevik under navnet Brevik Dekk og Felgservice. I 2006 flyttet virksomheten til Edøya og skiftet navn til Edøen Mekaniske. Siden den gang har virksomheten utviklet seg betydelig, og i 2021 ble Edøen AS og dagens Edøen-profil etablert.
Dekk har vært en del av virksomheten helt siden starten. I dag tilbyr vi salg og montering av dekk og felg til blant annet personbil, landbruk og anlegg. Vi utfører dekkskift og dekkreparasjoner og hjelper kundene med å finne riktig dekk til riktig bruk.
Edøen AS er i dag en bred handels- og servicebedrift med butikk og verksted på Smøla. I tillegg til dekk og felg arbeider vi blant annet med båt og båtmotor, ATV og UTV, hengere, landbruksutstyr, verktøy, arbeidsklær og tekniske produkter.
Hos oss møter du lokale folk, fagkunnskap og et verksted som kjenner produktene vi selger.